Leliūnų seniūnijos bendruomenė

 
Pradžia
Leliūnai
Pakalniai
Antalgė
Renginiai
Projektai
Kontaktai
   

                 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pakalnių kultūros centras

„Kartų kovos“

Birželio 9 dieną kultūros centro kieme vyko, dėl blogų oro sąlygų atidėtos, sportinės varžybos „Kartų kovos“. Komandos varžėsi estafetės rungtyse, žaidė kvadratą, traukė virvę. Varžybas laimėjo vyresniųjų komanda, kuri buvo apdovanota Laimono Tutkaus, gyvenančio Amerikoje, įsteigtu prizu 100 litų, o mama V. Tutkuvienė iškepė pyragą. Antrąją vietą laimėjo jaunimas, kuriam prizus įsteigė Utenos raj. Savivaldybės tarybos narys Kęstutis Udras. Įndividualioje  smiginio rungtyje laimėjo Tomas Vilūnas, II-oji vieta Donatas Rimkus, III-oji vieta Martynas Bagačiūnas, kimštinio kamuolio mėtymo rungtyje laimėjo Tomas Rinius, II-oji vieta Eugenijus Jaščemskas, III-oji vieta Andrius Skrebiškis. Jie taip pat buvo apdovanoti. Nuoširdus ačiū Leliūnų mokyklos mokytojui Vytautui Kirkai  už trečius metus vedamas varžybas. Taip pat dėkojame visiems rėmėjams ir pagalbininkams. Po apdovanojimų visi vaišinosi koše, kurią išvirė Danutė Laginauskaitė. Prieš išsiskiriant buvo sutarta, kad varžybos vyks ir kitais metais.

Kultūros centro koordinatorė E. Čepienė

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>
 

Šauniausios močiutės rinkimai „GERUMO ŽIEDAS“

Gegužės 12 dienos vakarą į Pakalnių kultūros centrą rinkosi gausus žiūrovų ir sirgalių būrys į šauniausios močiutės: „Gerumo žiedas“ rinkimus. Vakaro vedančioji, Utenos kultūros centro režisierė Irena Leikauskienė, į sceną pakvietė aštuonias močiutes, tai:

  1. Bronė Paulauskaitė

  2. Nijolė Špokienė

  3. Janina Tumosienė

  4. Marytė Povilaikienė

  5. Ona Kaulinienė

  6. Germa Meilienė

  7. Bronė Kvaselienė

  8. Irena Kairienė

Jos tarpusavyje varžėsi atlikdamos penkias užduotis: prisistatymas, mėgiamo patiekalo pagaminimas ir pristatymas, talentų demonstravimas, šalikėlių rišimo konkursas (užduotis buvo nežinoma), proginio rūbo demonstravimas ir valso šokimas.

Šauniausia močiute išrinkta Bronė Kvaselienė. Geriausios šeimininkės nominaciją laimėjo Nijolė Špokienė, Poetiškiausios močiutės nominaciją laimėjo Ona Kaulinienė, Elegantiškiausios močiutės nominaciją laimėjo Marytė Povilaikienė, Jaunatviškiausiai atrodančios močiutės nominaciją laimėjo Janina Tumosienė, Fotogeniškiausios nominaciją laimėjo Germa Meilienė, Gausiausios šeimynos nominacija atiteko Bronei Kvaselienei, nuoširdžiausios močiutės nominaciją pelnė Bronė Paulauskaitė, o publikos numylėtine tapo Irena Kairienė.

Nuoširdus ačiū rėmėjams: A. Kauliniui, Vytautui Valiušiui, Violetai Tutkuvienei, Knygynui „Pegasas“, Picerijai „Čarli Pizza“, Utenos kultūros centrui, Laikraštis „Utenos diena“, redaktorius V. Ridikas, Aukštakalnio foto ateljė- Arūnas Zaranka, Leliūnų seniūnija, Pakalnių k. c., Ramunė Žutautienė, Utenos rajono tarybos narys Kęstutis Udras.

Pertraukų tarp užduočių metų pasirodė Rapolo Šaltenio pagrindinės mokyklos, Pakalnių darželio vaikai, vadovė J. Čepienė, kultūros centro moterų trio, vadovė A. Bartuškienė.

Močiutes vertino ir žiuri komisija susidedanti iš penkių narių: komisijos pirmininkas Šarūnas Kunickas, Rajono savivaldybės kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, Leliūnų seniūnės pavaduotoja Danutė Titenienė, saviveiklininkas Izidorius Dabulskis ir viešnia iš Leliūnų, mama, močiutė Violeta Tutkuvienė.

Ačiū visiems, už šiltą, jaukų ir gražų vakarą.

Kultūros centro koordinatorė E. Čepienė

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Tautodailininkų paroda, skirta Kovo 11-ąjai

Pakalnių kultūros centre buvo surengta tautodailininkų paroda, skirta Kovo 11-ąjai. Savo darbus pristatė trylika tautodailininkų, tai Birutė Leonienė, Irena Kairienė, Valda Dargužienė, Veronika Žilėnienė, Daiva Mičiudienė, Birutė Genovaitė Mičiudienė, Margarita Krupeckienė, Genutė Vaišnorienė, Genutė Tumėnienė, Germa Meilienė, Irena Meilutė – Slankauskienė, Regina Stasiūnienė, Danutė Kvedarienė. Kai kuriuos darbus, nuo balandžio 11 dienos, galėsite pamatyti Utenos kraštotyros muziejuje, o dabar kviečiame į parodą kultūros centre. Ačiū visoms auksarankėms.

Kultūros centro koordinatorė E. Čepienė

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Užgavėnės Pakalniuose

Pakalnių kultūros centras per Užgavėnes visus kvietė į blynų vakarienę. Buvo kepami blynai vietoje, atėjusieji tai pat atsinešė visokiausių blynų, M. Krupeckienė net tortą padarė. Visus atėjusius tikrino „Daktarė“, klausė širdis, tikrino dantis, visiems buvo būtina išgerti mikstūros nuo visų ligų. Šokome, dainavome, šmaikštavome. Pasėdėjus prie vaišių stalo išėjome į baisią pūgą sudeginti Morės. Kad ir kaip duko pūga, Morę sudeginome, vijome žiemą iš kiemo, o kad būtume sveiki, voliojomės sniege.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginys Pakalniuose

Pakalnių kultūros centre vasario 15 dieną, Pakalniškiai šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Po muzikinio – literatūrinio montažo koncertavo Utenos vaikų lopšelio – darželio folkloro ansamblis „Kupelytė“, vadovė Elena Kiškienė. Ačiū už puikų koncertą, taip pat dėkojame A. ir M. Miškinių bibliotekos direktorei už suteiktą transportą.

Kultūros centro koordinatorė E. Čepienė

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Talentų šou

Kilus idėjai, surengti atostogaujančių vaikų koncertą, š. m. rugpjūčio 13 dieną ir įvyko tas koncertas. Jame dalyvavo penkiolika vaikų. Kultūros centro fojė buvo surengta Emilijos Kučinskaitės fotonuotraukų, Monikos Jazbutytės piešinių, Jurgio ir Juozo Žutautų keramikos darbų parodos. Koncertą pradėjo Andrius Baravykas grodamas klarnetu, po jo pasirodė Medardas Meškuotis, kuris atliko oranžinio ir geltonojo diržų katas, Eglė Vitkevičiūtė grojo jamacha, Gabrielė Aukštuolytė, Linas Fiorini, Žemyna Meškuotytė, Diteris Šapoka grojo pianinu, Edgaras Muchinas šoko breiką, Jurgis Žutautas smuikavo, penkiametė Vėjūnė Riabovaitė padedama savo sesės Šarūnės ir Eglės Vitkevičiūtės dainavo „Du gaidelius“ Juozas Žutautas grojo gitara. Ir koncerto pabaigoje visus savo grojimu pakerėjo Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos dvyliktokas, Matas Jankauskas. Visi vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais, Utenos savivaldybės narys, Leliūnų bendruomenės pirmininkas, vaikams padovanojo didžiulį tortą. Puikiosios mamos vaikams surengė šventę ir visi sutarėme tęsti tradiciją - susitikti kitais metais. Labai ačiū visiems dalyviams, mamoms ir tėčiams, močiutėms ir seneliams. Iki kitų metų.

Kultūros centro koordinatorė E. Čepienė

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

„ONA – LIEPOS KARALIENĖ“

Visus visus, pėsčius ir važiuotus, apsiavusius ir basus, senus, jaunus ir vidutiniokus, liepos 30 d. sukvietėme į kultūros centro kiemelį į Oninių šventę: „ONA – LIEPOS KARALIENĖ“. Šventės pradžioje buvo pagerbtos susirinkusios Onutės, toliau skambėjo akordeonininkų iš Užpalių atliekami kūriniai, Utenos kultūros centro Romantinės muzikos ansamblio koncertas, džiugino Vytauto Šiškausko atliekamos dainos. Kaip visada, netrūko siurprizų, šalto alaus ir šašlykų. Į Onines buvo atklydęs Senelis Šaltis, kuris vaišino žiūrovus ledais. Po koncerto vyko diskoteka.

Liepos 31 d. Pakalnių Švenčiausios Trejybės bažnyčioje vyko Šv.Onos atlaidai.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Į turinį

Koncertas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

Kovo 10 d. Pakalnių kultūros centre vyko šventinis koncertas, skirtas, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Koncertavo Kuktiškių kultūros centro saviveiklininkai.

Į turinį

Metų nominacijos

Pakalnių kultūros centre susirinko minėto centro ir Leliūnų kultūros centro meno kolektyvų atstovai, apibendrinti 2010 metų veiklos, žengdami į 2011-uosius su naujomis kūrybinėmis įdėjomis.
Kultūros centrų koordinatoriai Eugenija Čepienė, Edmundas Gutauskas ir meno vadovė Aušra Gutauskienė įteikė metų nominacijas aktyviausiems:
„Metų atradimas“- Sergejus Pavličenko.
„Metų idėja“- Šarūnas Kunickas.
„Metų šokėja“- Nijolė Aukštuolienė.
„Metų dainingiausia“- Regina Bražėnienė.
„Metų artistas“- Kęstutis Udras.
„Metų režisierius“- Raimondas Kunickas.
„Metų gitara“- Viktorija Stundžytė.
„Metų būgnai“- Andrius Stundžia.
„Metų pasakorė“- Onutė Kaulinienė.
„Metų balsas“- Milda Bajorūnienė.
„Metų stropuolė“- Rita Diominienė.
„Metų ištikimiausia“- Janina Tumosienė
„Metų šauniausios“- Rūta Lauciuvienė ir Dovilė Čepytė.
Renginio metu vyko muzikiniai bei šokių konkursai. Muzikines užduotis geriausiai atliko jaunieji Pakalnių kultūros centro, grupės „Pivva“ nariai: Viktorija, Andrius Stundžiai bei Dovilė Čepytė. Šokių konkurse sėkmė lydėjo Leliūnų dramos kolektyvo atstovus Rūtą Lauciuvienę ir Kęstutį Udrą.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Į turinį

Rudens skaitymai išėjusiems į Amžinybę

Iškart po Vėlinių, lapkričio 4 dieną, Pakalnių kultūros centre vyko rudens skaitymai išėjusiems į Amžinybę „Žmogau gyvenimo ištroškęs amžino, - neamžinas esi“. Popietėje dalyvavo seniūnė Lina Petronienė ir parapijos Klebonas Alfredas Puško. Skambant klsikinei muzikai, poetų: A. Baltakio, S. Jonausko, V.  Mačernio, J. Marcinkevičiaus eiles skaitė Vida Mirapolslienė, Janina Tumosienė, Margarita Krupeckienė, Ona Kaulinienė, Nijolė Aukštuolienė, Margarita Dabulskienė. Mintimis apie gyvenimo prasmę pasidalijo Klebonas. Dėkoju skaitovėms ir visiems, dalyvavusiems renginyje.

Pakalnių kultūros centro koordinatorė Eugenija Čepienė

Į turinį

ONINĖS PAKALNIUOSE

2010 m. liepos 24–25 dienomis, Pakalniuose vyko didžiųjų Onos atlaidų renginiai.

24 d. (šeštadienį) kultūros centro koordinatorė Eugenija Čepienė, visus pakvietė į penkioliktąsias, jubiliejines Onines. Į kultūros centro kiemelį rinkosi visi, kas norėjo pasveikinti Onutes, o jų susirinko nemažas būrys, pasiklausyti kultūros centro moterų ansamblio, vadovas Edmundas Gutauskas, dainų, pažiūrėti moterų šokių kolektyvo šokamų šokių, vadovė E. Čepienė, pašėlti kartu su vakaro viešniomis Vitalija ir Monika Katunskytėmis. Koncertą Pakalniškiams dovanojo AB „MELIORACIJA“ generalinis direktorius Liuonius Purvinis ir Krikščionių partija Utenos skyrius, pirmininkas Vidmantas Valinčius.

Onutes sveikino: Leliūnų seniūnijos seniūnė Lina Petronienė, vicemeras Vidmantas Valinčius, Leliūnų bendruomenės pirmininkas Kęstutis Udras. Jau eilę metų Onas sveikina vaistininkas Gintaras Vidžiūnas. Šiais metais, negalėdamas atvykti, jis atsiuntė Onoms didžiulę puokštę gėlių.

Buvo padėkota visiems Pakalnių krašto verslininkams, kurie metai iš metų prisideda prie Oninių šventės organizavimo. Dar kartą ačiū visiems!

Po Vitalijos ir Monikos koncerto į dangų buvo paleista penkiolika ugnies žibintų su kiekvienos poros svajonėmis ir norais.

Taip pat kultūros centro fojė veikė Ramunės Gutauskaitės – Žutautienės fotonuotraukų paroda „Mano kaimas“, kurią dar galima iki rugpjūčio 15 dienos aplankyti.

Liepos 25 dieną 11 val. Pakalnių šv. Trejybės bažnyčioje prasidėjo didieji šv. Onos atlaidai. Mišias aukojo svečias – kunigas Dainius Matiukas.

Po šv. Mišių visi vėl rinkosi įkultūros centro kiemelį pasiklausyti liaudiškos muzikos ansamblio „UKVATA“ koncerto. Vadovė Agnė Rakauskienė.

Iki malonių susitikimų kitais metais

Kultūros centro koordinatorė E. Čepienė

Daugiau renginio nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

„Kartų varžybos“, skirtos Tėvo dienai

Daugiau renginio nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare

Gegužę Burbiškio dvaro parke pražysta virš 400 tulpių rūšių. Grožis nepakartojamas! Motinos dienos proga Pakalnių moterys, aktyviai dalyvaujančios visuomeninėje veikloje, lankėsi Burbiškio dvare Tulpių žydėjimo šventėje.  Gėrėjosi įspūdingais tvenkiniais su salomis, į kurias veda 12 tiltų, didingais parko vartais, mitologiniu akmeniu su „Marijos pėda“. Sakoma, kad jį palietus išsipildo visi norai.  Moterys ne tik grožėjosi tulpių jūra, bet ir dalyvavo Burbiškio dvaro festivalyje. Čia linksmino estrados dainininkai, humoro grupės, šokių kolektyvai. Nuoširdus AČIŪ rėmėjams, skyrusiems transportą šiai kelionei.

Į turinį

Koncertas „SVEIKOS VELYKOS“

Antrąją Velykų dieną Pakalnių kulūros centre koncertavo Pakalnių moterų ansamblis, vaikų pop grupė „AUŠRA“, duetas, Pakalnių moterų šokėjų kolektyvas, estradinė grupė „PIVVA“, veikė Odetos Bražėnienės karpinių iš popieriaus, raižinių ir margučių paroda.

Į turinį

Koncertas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

Pakalnių kultūros centre vyko šventinis koncertas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Koncertavo mokytojų ansamblis „Svaja“.

Į turinį

Kaziuko mugė Pakalniuose

Jau nuo pat ryto kultūros centre šurmuliavo Kaziuko mugė. Visus atėjusius pasitiko ant laiptų sėdintis „Kazimieras“. Kvepėjo lašiniais ir mėtų arbata, pyragais ir karštu vynu. Kultūros centro priesalyje buvo surengta tautodailininkų paroda. Kiekvienais metais mugė turi savo temą. Šių metų tema buvo šalikai, jų moterys prinėrė ir primezgė net 20. Visi mugės dalyviai balsavo už šalikus ir po to buvo suskaičiuoti balsai. Pirmą vietą užėmė Ona Kaulinienė, antrą vietą Alena Trumpienė iš Leliūnų, o trečiąją vietą - Jovita Čepienė. Salėje galėjai įsigyti ir pintinių, ir trikotažo, ir sūrio, ir varškes, ir visokių kitokių gardumynų. Atėjusieji į mugę buvo vaišinami įvairiais gardumynais, skambėjo muzika, visi buvo smagiai nusiteikę.

Į turinį

Koncertas, skirtas Valstybės atkūrimo dienai paminėti

Vasario 12 - osios dienos vakarą, pakalniškiai rinkosi į kultūros centrą, į šventinį koncertą, skirtą Vasario 16 dienai paminėti. Sugiedojus valstybinį himną, visus susirinkusius pasveikino seniūnė Lina Petronienė. Po to buvo parodytas filmukas apie Lietuvos ir mūsų Pakalnių kaimo grožį. Nuotaikingą koncertą dovanojo Utenos kultūros centro etnografinis ansamblis „Utauta“. Skambėjo dainos Lietuvai, buvo šokami nuotaikingi lietuviški šokiai.

Į turinį

Užgavėnės kultūros centro kiemelyje

Vasario 14 d. kultūros centro kiemelyje nuo ankstyvo ryto šurmuliavo persirengėliai, o po šventų mišių, pradėjo rinktis Užgavėnių dalyviai. Visus atėjusius pasitiko daktarė tikrindamas sveikatą ir visiems prisegdama šideles tai buvo lyg registracija susirinkusiųjų į šventę. Visas kiemas kvepėjo blynais ir mėtų arbata, kuo visi buvo vaišinami. Buvo priminta, kad Užgavėnės švenčiamos likus 46 dienoms iki Velykų, papasakota apie papročius, apie oro reikšmę, skambėjo tranki muzika. Griežė Kazimiero Streikaus kaimo kapela. Kovojo Kanapinis su Lašininiu, būrė raganos, baigiantis šventei ant laužo buvo sudeginta Morė, varyta žiema iš kiemo. O kad javai augtų didesni, visi voliojosi sniege. Džiugu, kad visiems buvo linksma, visi šoko ir dainavo ir visaip kaip vijo žiemą iš kiemo.

Nuoširdžiai dėkoju seniūnei L. Petronienei, moterų užimtumo centro moterims, A. Kaulinio, R. Leipaus individualioms įmonėms, padėjusiems surengti Užgavėnes.

Pakalnių kultūros centro kordinatorė E. Čepienė

Į turinį

Oninės Pakalniuose

Liepos 25 d. kultūros centro kiemelyje koncertavo Pakalnių kultūros centro moterų ansamblis, Liveta ir Petras KAZLAUSKAI, jaunimo estradinė grupė „PIVVA“, vyko diskoteka jaunimui. Liepos 26 d. Pakalnių šv. Trejybės bažnyčioje vyko Šv. Onos atlaidai, o po šv. Mišių, kultūros centro kiemelyje koncertavo Daugailių kultūros centro saviveiklininkai.
 

Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimas Pakalniuose

Šeštadienį, liepos 4 d. 19 val., į kultūros centrą žmonės rinkosi paminėti Lietuvos vardo tūkstantmečio. Susirinkusieji sugiedojo himną, buvo skaitomos eilės, dainuojamos dainos Lietuvai ir apie ją. Sveikinimo žodį tarė Leliūnų seniūnijos seniūnė Lina Petronienė. Nuotaikingai koncertavo Biliakiemio kultūros centro saviveiklininkai, vadovaujami Irenos Bagužinskienės ir centro koordinatorės Vidutės Padlipskienės. Po koncerto visi susirinkusieji buvo pakviesti pasodinti raudonojo ąžuoliuko, kuri padovanojo Utenos medelyno direktorė Žaneta Deveikienė. Nuoširdus ačiū! Tegul auga ir žaliuoja mūsų  Ąžuolas. Padaryta bendra nuotrauka, kuri ir ateinančioms kartoms primins apie Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimą Pakalniuose.

Pakalnių kultūros centro koordinatorė Eugenija Čepienė

Vilmos Čepytės nuotraukos

Į turinį

Kalėdinis renginys

Adveno popietė

Jau trumpa gruodžio diena merkėsi, kai į Pakalnių kultūros namus susirinko būrelis pakalniškių, kur laukė susitikimas su Utenos lopšelio darželio „Želmenėlis“ ansamblio „Kupolytė “ (vadovė Elena Kiškienė) suaugusiųjų grupe. Nuoširdūs ir šmaikštūs pasakojimai, žaidimai, lėtos Advento giesmelės, burtai, mįslių minimas, – visko čia buvo tiek, kad pajustume senuosius mūsų protėvių, gal dar ir senelių vakarojimo papročius, Advento laiko rimtį, laukimą, savotišką susikaupimą.
Labai gražiai užbaigė ansamblis savo turiningą programą – iš žalių šakų išklojo ratą, kuriuo visi einame, niekada nebegrįždami į būtąją vietą. Tai laiko ratas. Išėjome iš renginio tokie pakylėti, lyg gurkštelėję tyro vandens, kuriuo laistoma vis dar tebegyvuoja mūsų tautos atmintis.

Genė Mumėnienė

Į turinį

Visos teisės saugomos © 2006 Leliūnų seniūnijos bendruomenė