Leliūnų seniūnijos bendruomenė

 
Pradžia
Leliūnai
Pakalniai
Antalgė
Renginiai
Projektai
Kontaktai
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pakalniai
Mokykla Biblioteka Moterų užimtumo centras
S. Laskausko IĮ A. Kaulinio IĮ Kultūros centras

Seniūnijos teritorijoje didžiulę vietą užima gražus savo kraštovaizdžiu Pakalnių kraštas, kurį puošia Pakalnių piliakalnis, su šalia tyvuliuojančiu gražuoliu Vidinkstu.

Vidinkstas

Istoriniuose dokumentuose Pakalniai minimi 17 amž. Ilgą laiką Pakalnių dvarą valdė Kuliešos. 1774 m. karalius Stanislavas Augustas suteikė privilegiją Kuliešai Pakalnių dvare ruošti 4 metinius prekymečius.

1762 m. dvarininkas Antanas Kulieša pastatė medinę bažnyčią (koplyčią). Kai ji sunyko ir buvo nugriauta, jos vietoje 1906 m. kunigas Jurgis Kazlauskas su parapijiečiais pastatė medinę bažnyčią, kuri 2000 m. balandžio 25 d. sudegė Klebono Kosto Balsio parapijiečių ir rėmėjų pastangomis per du metus pastatyta nauja bažnyčia.

Gaisras 2000 04 25

Naujoji bažnyčia

Pakalniuose veikia ryšių skyrius, medicinos punktas, vartotojų kooperatyvo parduotuvė, P. Gražulio individuali parduotuvė. Mokyklos patalpose biblioteka kuriai vadovauja miela Margarita Dabulskienė, kuri didelį indėlį įnešė į Pakalnių kultūrinį gyvenimą. Jos iniciatyva pastatyta net keletas puikių spektaklių.

Šiame gražiame krašte savo verslą vysto daug verslo įmonių. Didžiuojamės, kad jos yra mūsų seniūnijoje, nes jaučiame nuolatinę paramą pagalbą, kai tik mums prireikia. Žinoma stengiamės padėti ir jiems jei tik leidžia mūsų galimybės.

Savo verslą vysto Algio Kaulinio individuali įmonė, kuri gamina įvairius eksportuojamus gaminius (žaislus ir kt ). Sigito Laskausko įmonė gamina baldus. Rimanto Leipaus gamybinė komercinė įmonė gamina paminklus, atlieka kasimo paslaugas ir kt. darbus. Vytauto Raukštaus ind. autopervežimų įmonė,  UAB "Rąstų technologijos" įmonė randasi Utenėlėje. Ir daugelis daugelis kitų smulkesnių.

Į turinį
Visos teisės saugomos © 2006 Leliūnų seniūnijos bendruomenė