Leliūnų seniūnijos bendruomenė

 
Pradžia
Leliūnai
Pakalniai
Antalgė
Renginiai
Projektai
Kontaktai
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Moterų užimtumo centras

ANTRAS GYVENIMAS

Kovo 8 d. (2015 m.) Pakalnių laisvalaikio salėje vyko jau tradicine tapusi Kaziuko mugė. Renginio rėmėjas verslininkas R. Kučinskas. Iš naujam gyvenimui prikeltų ir iš atliekų padarytų darbelių buvo surengta paroda „Antras gyvenimas“ (14 dalyvių). UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centro“ įsteigti prizai – skėtis atiteko A. Gutauskienei (skudurinės lėlės); krepšys – G. Mumėnienei (skiautiniai).

Pakalnių moterų užimtumo centro informacija

Daugiau renginio nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>
 

VALSTYBĖS DIENOS PAMINĖJIMAS PAKALNIUOSE

Pakalniuose prie Tūkstantmečio ąžuoliuko buvo minėta Valstybės diena. Susirinkusieji giedojo "Tautišką giesmę", muzikavo Juozas ir Jurgis Žutautai, poeziją skaitė Ona Kaulinienė ir Janina Tumosienė.

Renginį organizavo Pakalnių moterų užimtumo centras

Daugiau renginio nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Kaziuko mugė Pakalnių bendruomenės namuose

Užgavėnių blynais kvepėjo kovo 2 d., sekmadienį, Pakalnių moterų užimtumo centro organizuota Kaziuko mugė. Pardavime buvo medaus, sūrių, kiaušinių, duonos, pyragų, vilnų, „punčiakų“ ir kitokių gėrybių. Dalyvius sušildė arbata ir karštas vynas. Loterija vyko be pralaimėjimų. Didelį pasisekimą turėjo vaistai dėl pačių svarbiausių ir reikalingiausių gyvenime vertybių: meilės, kantrybės, sėkmės, sveikatos ir kt. Kai kas pasigedo vaistų dėl proto, bet rengėjai mano jog prisipažįstančių, ko jam trūksta, neatsiras. Bet, pasirodo, keičiasi laikai, žmonės darosi atviresni. Konkursui „Velykų belaukiant“ kompozicijų ir rankdarbių Velykų tema pateikė 18 dalyvių. Pakalnių darželio kolektyvas sukūrė kolektyvinę kompoziciją. Pirmą ir antrą vietas laimėjo viešnios iš Leliūnų: Dalia Ilčiukienė ir Alina Trumpienė. Trečioji atiteko Pakalniškei Eglutei Vitkevičiūtei. Renginį rėmė R. Kučinskas, A. Kaulinio individuli įmonė. Specialius prizus už labiausiai patikusius eksponatus įsteigė pakalniškė D. Laginauskaitė ir Pakalnių biblioteka.

Pakalnių moterų užimtumo centro informacija

Daugiau renginio nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Širdelės Lietuvai

Nuotaikinga popietė „Širdelės Lietuvai“, skirta valstybės atkūrimo dienai, vasario 14 d. vyko Pakalnių bendruomenės namuose. Moterys atsinešė pasigaminusios širdelės formos sumuštinių ar sausainėlių Dauguma jų buvo puošti mūsų trispalvės vėliavos spalvomis. Kiekvienai popietės dalyvė prie nupieštos ir trispalvės spalvomis nuspalvintos širdelės uždegė žiburį-žvakutę ir pasidalino savo svajonėmis, viltimis, norais, deklamavo eilėraščius apie tėvynę, skaitė sukurtus savus.

Pakalnių moterų užimtumo centro vadovė M. Dabulskienė

Daugiau renginio nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Skelbiame kalėdinę akciją „Sušildykime vaikus savo širdžių ir rankų šiluma“

Numegzkime pirštinių, kojinių, riešinių, kepurių, šalikų ir kt. Molėtų savarankiško gyvenimo namų vaikams.

Plačiau skaitykite skelbime

Kaziuko mugė Pakalnių bendruomenės namuose

Nors kovo 3-osios sekmadienio rytas buvo kaip reta snieguotas, prasikasę kelius visi rinkosi į buvusią mokyklą prie iš ankstaus ryto pakurto židinio. Čia jau visų laukė ir padengtas stalas, garuojanti arbata, o labiau sušalusių – ir karštas vynas. Už stalų buvo įsikūrę prekiautojai. .Moterys siūlė naminės duonos, saldžių sausainių ir cinamonu kvepiančių bandelių, naminių sūrių ir sviesto, įvairiausių pyragų ir pyragėlių visiems skoniams. Buvo čia ir papuošalų, žvakių, pintų krepšių ir krepšelių, patogių šeimininkėms kočėlų ir pjaustymo lentelių, druskinių ir dar visokių išmaniai pagamintų smulkmenų – visko, kas praverčia namų ūkyje.

Bet prieš atverdami pinigines, visi turėjo apžiūrėti Pakalnių moterų užimtumo centro surengtą amatų parodėlę „Viskas virtuvei“. Šioje parodoje buvo pakviesi dalyvauti ir vyrai, tad jie nė kiek nenusileido moterų darbeliams iš siūlų, audinio ir kt. lengvesnių medžiagų, tik jų darbai stebino vyrišku užmoju. Metaliniai žarstekliai, mediniai virtuvės rakandai, kruopštūs medžio raižiniai. Sunku apsakyti – reikėjo pamatyti.

Žodžiu, iš viso darbelius pateikė 16 autorių. Žiūrovai slaptu balsavimu išrinko gražiausius, kruopščiausius dirbinius. Visi turėjo pripažinti, kad geriausi darbai (į juos daugiausia laiko ir išmanumo įdėta) atlikti vąšeliu. Tai Linos Sirgedienės, Jurgitos Statauskienės ir Irenos Kairienės nėriniai. Pakalniškių pasigėrėjimo sulaukė ir Antano Snukiškio, Giedriaus Petrausko, Mariaus Danieliaus medžio darbai bei Izidoriaus Dabulskio metaliniai žarstekliai.

Kai visi gerokai sušilo, pasidalijo savo darbelių gamybos paslaptimis, apžiūrėjo juos ir vieni kitus, išbandė laimę loterijoje, pasikalbėjo ir aptarė kaimo naujienas. Moterų užimtumo centro vadovė Margarita Dabulskienė įteikė atminimo dovanėles visiems dalyvavusiems konkurse. Ji iš visos širdies padėkojo verslininkams. Ramūnui Kučinskui ir Algiui Kauliniui už šio renginio rėmimą.

Pakalnių moterų užimtumo centro narė G. Mumėnienė


Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Po konkurso – šlepetės vaikams

2012 m. kovo 15 d. Pakalnių kultūros centro koordinatorė E. Čepienė, Pakalnių moterų užimtumo centro vadovės pavaduotoja M. Krupeckienė ir narė R. Stasiūnienė nuvežė ir padovanojo moterų numegztas šlepetes Utenos vaikų socialinės paramos ir ugdymo centro auklėtiniams. Moterys daug bendravo su neįgaliųjų grupe. Vaikai joms šoko ir dainavo.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Pakalnių moterų užimtumo centro vadovė M. Dabulskiene

Kaziuko mugė Pakalnių kultūros centre

Kovo 4 d. (2012 m.) Pakalnių moterų užimtumo centras suorganizavo Kaziuko mugę, dalyvavo viešnios iš Leliunų bendrijos „Leliuna“, vyko rankų darbo šlepečių konkursas. Jį rėmė verslininkas Ramūnas Kučinskas. Konkurso prizininkės: J. Čepienė (I), B. Rakauskienė (II), J. Tumosienė (III). Daugumą šlepečių moterys padovanos Utenos laikinųjų vaikų globos namų auklėtiniams.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Pakalnių moterų užimtumo centro vadovė M. Dabulskienė


Popietė etnografiniame kambaryje

2011 m. rugpjūčio 5 d. Pakalnių moterų užimtumo centro narės rinkosi etnografiniame kambaryje. Čia vyko pyragų kepimo šventė. Moterys ragavo viena kitos atsineštus pačių išsikeptus pyragus, dalijosi receptais. Pakalnių bibliotekos savanoriai skaitė Vytauto Mačernio poeziją, skirtą poeto 90-iui pažymėti.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Pakalnių moterų užimtumo centro vadovė M. Dabulskienė
 

Į turinį

Norvegių viešnagė

Pakalnių moterų užimtumo centre 2011 m. balandžio 16 d. viešėjo Norvegijos Hedmarko apskrities Jungtinės kaimo moterų organizacijos atstovės. Jas lydėjo organizacijos „Ievos namai“ moterys. Vyko seminaras „Moteris visuomenėje: iššūkiai ir perspektyvos“. Susitikime buvo kalbama bei diskutuojama apie moterų teises, prekybą moterimis. Viešnios buvo supažindintos su Pakalnių moterų užimtumo centro veikla, veikė moterų rankdarbių paroda-pardavimas. Pabaigoje surengta ekskursija į Pakalnių bažnyčią.

Nuotraukas galite peržiūrėti čia >>>

Pakalnių moterų užimtumo centro vadovė M. Dabulskienė
 

Į turinį

Penktoji Kaziuko mugė Pakalniuose

Pakalnių moterų užimtumo centras 2011 m. kovo 6 d. Pakalnių kultūros centre suorganizavo tradicinę Kaziuko mugę. Sulaukėme viešnių iš Leliunų moterų bendrijos „Leliuna“. Konkursui moterys pateikė 16 rankų darbo rankinių bei piniginių. Prizines vietas užėmė Jovita Čiapienė (1 vieta), Margarita Krupeckienė (2 vieta), Genė Mumėnienė (3 vieta). Konkursą rėme UAB „Kurama“ direktorius Ramūnas Kučinskas. Mugės metu šventėme užgavėnes. Vaišinomės ant laužo kepamais blynais ir verdama arbata, netrūko persirengėlių, sudeginom žiemos simbolį – Morę.

Margarita Dabulskienė
Pakalnių moterų užimtumo centro vadovė

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti čia >>>

Į turinį

Adventinis koncertas

2008 m. gruodžio 8 d. Pakalnių kultūros centre įvyko Adventinis koncertas. Dalyvavo žymios uteniškės muzikės A. Misiukaitė (fleita) ir Z. Lukošiūnienė (sopranas). Šiuo renginiu Pakalnių moterų užimtumo centras baigė vykdyti Utenos r. savivaldybės biudžetinių įstaigų, NVO ir religinių bendruomenių veiklos programos konkurso laimėtą projektą „Grįskime, mergos ievaro tiltą“.

Į turinį

Pynimo pamokos

Pakalnių moterų užimtumo centro dalyvės mokėsi pinti iš vytelių. Konsultavo Leliūnų moterų bendrijos „Leliūna“ pirmininkė, pynimo iš vytelių meistrė, Alena Trumpienė.

Į turinį

„Švarus vanduo – sveika šeima“

Pakalnių moterų užimtumo centras vykdė laimėtą Utenos raj. Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatos projektą „Švarus vanduo – sveika šeima“. Utenos maisto ir veterinarijos tarnyba tyrė Utenėlės kaimo bei penkių Viskėnų kaimo šachtinių šulinių vandenį. Šios tarnybos valdytojo pavaduotoja gydytoja - higienistė D. Laimienė gyventojams pravedė paskaitą apie šachtinių šulinių priežiūrą. Išvalytas ir sutvarkytas šalia daugiabučių esantis šachtinis šulinys Utenėlės kaime. Šiuo šuliniu nesant vandentekio naudojasi dauguma Utenėlės kaimo ir aplinkinių kaimų bei sodų bendrijų gyventojai. Šulinį tvarkė ir trūkstamas medžiagas dovanojo Utenėlės kaimo gyventojai: I. Dabulskis, G. Vaitasius, K. Jankauskas.

Margarita Dabulskienė

Į turinį

Žolinė Pakalniuose

Gražiai praėjo paskutinė vasaros šventė Pakalniuose. Į Švč. Trejybės bažnyčią parapijiečiai rinkosi anksčiau, kad spėtų apžiūrėti, pasigrožėti gėlių mylėtojų išaugintais žiedais. Tos puokštės po Mišių buvo nuneštos ant neprižiūrimų kapelių, kuriuos prieš keletą dienų Pakalnių moterų užimtumo centro narės apravėjo, sutvarkė. Tai lyg ir nauja Žolinės tradicija, taip daroma jau antri metai.
Po šv. Mišių visi patraukė į buvusią mokyklą, kurią čia pat seniūnė Lina Petronienė pasiūlė vadinti bendruomenės namais. Į juos dabar Pakalnių krašto žmonės galės rinktis linksmą ir liūdną dieną. Patalpos atnaujintos, išdažytos, gražiai sutvarkytos. Visi žmonės lėšas surinko, davė, kiek kas galėjo, parėmė verslininkai, ir štai yra jauki vieta susibūrimams įvairiomis progomis. Žinoma, buvo geru žodžiu paminėtos moterys, kurių sumanumo, darbštumo ir geros valios dėka visa tai atsirado. Tai moterų užimtumo centro vadovė Margarita Dabulskienė, Pakalnių vaikų darželio darbuotojos Gražina Druskienė ir Alma Kairienė, gražiai prigijusi Pakalniuose Vida Mirapolskienė, nagingi darbštuoliai broliai Petrauskai, Zenonas Druskis ir daug kitų.
Galima tik pasidžiaugti, kad Pakalnių bendruomenė yra, galbūt jos atsiradimas lems ir daugiau naujovių, kurių kaimui reikia...

Genė Mumėnienė

Į turinį

Atgaivinkime riešines

Nauja tai, kas užmiršta sena. Dažna jauna panelė nešioja ant rankos megstas, nertas, pintas ar suktas iš siūlų apyrankes. Šis papuošalas Lietuvoje seniau buvo vadinamas „riešine“. Jas šaltu žiemos metu maudavosi ant rankų riešų. Buvo riešinės ir kojom. Riešinės buvo mezgamos iš vilnonių siūlų spalvingais ornamentais. Riešinės vėl madingos. Jos dabar gaminamos įvairia technika, naudojamos visokios medžiagos, puošiamos kutais, bumbulais, virvelėmis, karoliais.

         

Kovo 9 d. Kaziuko mugę organizavo Pakalnių moterų užimtumo centro moterys. Pakalnių kultūros centre jos metu buvo atidaryta J. Tumosienės fotografijų paroda. Riešinių konkurse daugiausia balsų surinko R. Lauciuvienė iš Leliūnų, G. Jasiulytė, O. Kaulinienė ir N. Aukštuolienė iš Pakalnių. Sveikiname riešinių konkurso nugalėtojas.

Į turinį

Verbos

Mūsų kraštietė, Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė riša nuostabias verbas. Pakalnių moterų užimtumo centro dalyvės 2008 02 12 pasikvietė Vitaliją į svečius. Ji mokė moteris rišti verbas. Linksmai besišnekučiuojant netruko moterų rankose „iš nieko“ pražysti verbos.

Į turinį

„Pailsėkim po vasaros darbų“

Žvarbią spalio 19-osios popietę į Pakalnių kultūros namus rinkosi žmonės. Popietę „Pailsėkim po vasaros darbų“ nutarė suorganizuoti pasitarusios Pakalnių moterų laisvalaikio užimtumo centro moterys (vadovė Margarita Dabulskienė). Ne tik pašmaikštauti, pasivaržyti, bet ir parodyti, ką išaugino, ką skanaus iš to, kas užauga darže, moka pagaminti Pakalnių ir Utenėlės kaimų šeimininkės.

Kultūros namų salė laukė pasipuošusi vešliomis šio vėlyvo, tačiau šilto rudens gėlėmis. Ant stalų puikavosi įmantriausi gamtos indai, išskobti iš cukinijų, moliūgų ir bala žino iš ko. Nosį kuteno daržovių ir vaisių aromatas. Kvepėjo vystančiai lapais ir tikra švente.

Pakalniškių būrelis priminė, kad feminizmo idėjos gyvos ne tik didmiesčiuose. Jos pasiekė ir mus – nė vieno vyro! Už tai Utenėlės vyrai pasirodė tikri džentelmenai. Jie nepaliko žmonoms pačioms nei savo daržuose išaugintų moliūgų didumo sulig geru kubilaičiu nešti, nei iš keblių klausimų suktis.

O jų buvo prigalvota įvairių. Čia savo sumanumą parodė Janina Tumosienė iš Ežeraičių, Joana Kelevišienė iš Viskėnų. Šios moterys buvo ne tik stebėtojos, bet ir vertintojos, to, kaip vakaronėje išmone, vikrumu, sąmojumi varžėsi dviejų kaimų komandos.

Originalumu niekas negalėjo prilygti Danguolės Jazbutienei: jos skrybėlė iš medžio lapų buvo įspūdinga ir nepaprastai jai tiko. Sumaniosios ir nagingosios Almos Kairienės dirbtinės rožės, kuriomis pasipuošė pakalniškės, kalbėjo apie praėjusią vasarą ir autorės kūrybingumą.

O visko čia neišpasakosi – reikėjo patiems ateiti! Salėje vietos buvo sočiai. Būtumėt sėdėję ir galvoję, kad kaimo žmonės kūrybingi, žaismingi ir orūs.

Genė Mumėnienė

Į turinį

Puokščių paroda

Žolinės dieną (rugpjūčio 15 d.) Pakalnių moterų užimtumo centro dalyvės susitarusios su klebonu surengė puokščių parodą Pakalnių bažnyčios šventoriuje. Po parodos puokštės papuošė nelankomus Pakalnių kapinių kapelius. Reikia pasidžiaugti, kad šventoriuje puikavosi tikrai išmoningi sukomponuotos gėlės.

Puokštes sukūrė G. Druskienė, A. Kairienė, O Kaulinienė, O. Kezienė, J. Tumosienė, M. Krupeckienė, V. Sadaunykienė, B. Kibickienė, J, Statauskienė, D. Jazbutienė, R.Sirgėdienė, O. Lisauskienė ir kitos.

Į turinį

Pakalnių moterų užimtumo centras įregistruotas 2006 m. balandžio 27 d.

Tikslai:

  • Atgaivinti kaimo senuosius amatus: siuvinėjimą, audimą, siuvimą, vystyti floristikos, pynimo iš vytelių, šiaudų darbus;
  • Organizuoti ir aktyviai dalyvauti pravedant kultūrinius renginius, šventes, konkursus, varžybas, išvykas, parodas;
  • Organizuoti diskusijas su jaunimu;
  • Palaikyti ir plėtoti ryšius su panašaus pobūdžio bei kitomis asociacijomis ar kitokiais juridiniais asmenimis Lietuvoje bei užsienyje.

Kad neprailgtų ilgi rudens ir žiemos vakarai, Pakalnių moterys pradėjo rinktis kartu ir svarstyti, ką naudingo, malonaus būtų galima nuveikti. Taip iniciatyvos kurti moterų užimtumo centrą ėmėsi Onutė Lisauskienė. Pasikvietusi pakalniškes moteris Gražiną Druskienę, Almą Kairienę, Margaritą Dabulskienę, Aldoną Mikienę, ir Leliūnų seniūnę Liną Petronienę kibo į darbą. Vėliau šios moterys tapo užimtumo tarybos centro narėmis. Jos kvietė visas moteris, kurios tik turi entuziazmo, noro ir sugebėjimo kurti įvairius rankdarbius, burtis kartu.
Norėti dar ne viskas. Pynimo iš pluošto mielai sutiko pamokyti antalgiškė Zita Indriūnienė. Siuvimo iš skiautinių mokė moterų bendrijos „Leliūna“ atstovė. Sunki pradžia, nes nebuvo kur glaustis. Kol buvo gautos patalpos, pastogę suteikė bibliotekininkė. Čia jos triūsė kaip bitutės, rengė parodas.

Parašę projektą ir gavę pinigėlių nusipirko siuvimo mašiną, medžiagas , ir priemones darbui.
Mielai sutiko padėti dar geriau išmokti siūti iš skiautinių žinoma šio darbo meistrė Violeta Puodžiukienė. Visos moterys jai labai dėkingos.

Prieš Kalėdų šventę norėdamos prisidėti prie gerų darbų, centro moterys dalyvavo gerumo akcijoje, kurios metubuvo mezgamos kojinytės neišnešiotiems kūdikiams.

Bendrijos „ Leliūna“ moterys kiekvieną pavasarį pakviečia sudalyvauti Kaziuko mugėje. Šiai išvykai moterys ruošiasi per žiemą - mezga, siuvinėja, riša verbas.

Savo kulinarinius sugebėjimus pakalniškės demonstravo Utenos miesto šventėje. Leliūnų seniūnijos kiemelyje miestiečius jos vaišino liaudiškais patiekalais.

Moterys labai dėkingos rajono savivaldybei, seniūnei Linai Petronienei kuri matė jų akyse norą dirbti, ir suteikė patalpas kultūros centre. Šias patalpas jos pavertė savotišku buities muziejumi.

Vėlų rudenį, atnaujinus po vasaros darbų veiklą centre buvo sukviesti miestelio gyventojai į įkurtuves. Naujas patalpas pašventino Leliūnų parapijos klebonas Stasys Zubavičius. Koncertavo Vyturių pagrindinės mokyklos kolektyvas.

Buvo eksponuojama  „Vorės“ klubo skiautinių paroda.

Centro moterys papuošė patalpas įvairiomis savo rankų darbo kompozicijomis.

Atėjo advento metas, į kiekvieną susitikimą moterys renkasi su naujomis mintimis. Veikla aktyviai plečiasi, pradėtos teikti siuvimo, siuvinėjimo, nėrimo vąšeliu paslaugos.

Atgal

Į turinį
Visos teisės saugomos © 2006 Leliūnų seniūnijos bendruomenė